Gliceryna Lubchem Lublin
Gliceryna Lublin – substancja o szerokim spektrum zastosowania
Gliceryna, którą możemy spotkać także pod nazwą ''glicerol'' to związek organiczny z grupy cukroli i jednocześnie najprostszy alkohol trójwodorotlenowy. Gliceryna to wysoce lepka ciecz o tłustawej konsystencji i niemal całkowicie przezroczysta. Jej charakterystyczną cechą jest doskonała absorpcja wilgoci, co zapewnia bardzo dobre właściwości nawilżające.Substancja ta jest powszechnie stosowana w przemyśle kosmetycznym, motoryzacyjnym, ogrodniczym, spożywczym, paszowym czy farmaceutycznym. Szacuje się, że każdego roku na całym świecie wykorzystuje się blisko pół miliarda gliceryny. Zapotrzebowanie na glicerynę jest więc całkiem spore.
Gliceryna Farmaceutyczna Lublin – najwyższa jakość w najlepszej cenie
Stopień czystości gliceryny utrzymujący się na minimalnym poziomie 99,5%, czyni z niej glicerynę zwaną farmaceutyczną. Jasną, przejrzystą i w zupełności wolną od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Jest to najlepszej jakości glicerol. O czym świadczy także fakt, że oferowany przez nas produkt pochodzi wyłącznie od firm, w których gliceryna farmaceutyczna jest poddawana ciągłej kontroli laboratoryjnej. Dzięki czemu jest całkowicie bezpieczna i ma praktycznie uniwersalne zastosowanie.
Gliceryna farmaceutyczna 99,5% może być podawana także bydłu ze znacznym deficytem kalorycznym. Glicerynę należy podawać zwierzęciu po konsultacji z weterynarzem.
Gliceryna Techniczna Lublin – uznana na rynku jakość
Oferowana przez nas gliceryna techniczna min.96% została poddana procesowi częściowej rafinacji. Dzięki czemu wytrącona została jej frakcja organiczna, metanol czy woda. Tym samym zawiera znikomą ilość zanieczyszczeń i bardzo wysoki stopień czystego składnika. Charakteryzuje się natomiast żółtawym odcieniem z przebłyskami brązu. Jej zapach jest dobrze wyczuwalny podobnie jak plastyczność. Gliceryna techniczna to także doskonały surowiec do dalszej obróbki, z której możemy otrzymać np. produkt o najwyższym stopniu czystości, czyli glicerynę farmaceutyczną. Utrzymująca się stała wilgotność gliceryny technicznej, sprawia, że jest ona chętnie wykorzystywana w przemyśle motoryzacyjnym czy tytoniowym
Gliceryna techniczna znajduje szerokie zastosowanie przy produkcji płynów hamulcowych i chłodniczych, produktów do zmiękczania tkanin czy preparatów, dzięki którym nie osadza się para na przedmiotach szklanych.
Gliceryna Surowa Lublin – podstawowa faza glicerolu o praktycznym zastosowaniu
Nasza gliceryna surowa min.80% charakteryzuje się nieco ciemniejszym odcieniem niż gliceryna techniczna i jest też bardziej tłustawa. Jak wszystkie gliceryny pozostaje doskonale plastyczna i wilgotna. Gliceryna surowa zazwyczaj stanowi część składową do produkcji gliceryny wyższego rzędu. Jej stopień oczyszczenia utrzymujący się na poziomie 80% pozwala jednak na wykorzystanie tego rodzaju gliceryny w wielu przydatnych nam produktach. To bowiem komponent żywicy epoksydowej, którą chętnie wykorzystujemy do zabezpieczenia posadzek czy ścian przed uszkodzeniami mechanicznymi. Surowa gliceryna znajduje się także w składzie większości popularnych farb (nie tylko tych stosowanych przy wykończeniu wnętrz, ale również akryli czy temper wykorzystywanych przez plastyków), działając jako rozpuszczalnik. Odnajdziemy ją także w różnego rodzaju smarach, gumach, produktach tekstylnych czy plastikowych. Jak widać ten klasyczny rodzaj gliceryny, jest więc filarem wielu, wydawać by się mogło prostych rzeczy, bez których jednak nie wyobrażamy sobie codziennego życia.
Gliceryna Paszowa Lublin – produkt do zadań specjalnych
Gliceryna paszowa to produkt specjalnego przeznaczenia, stosowany głównie w gospodarstwach z chowem bydła mlecznego oraz bydła mięsnego. Dostępna na stronie Lubchem gliceryna paszowa charakteryzuje się czystością wynoszącą minimum 80%. Gliceryna paszowa może być stosowana w celu:
- przeciwdziałaniu ketozie,
- poprawy wydajności mleka,
- zapobiegania problemów wynikających z poboru paszy przez bydło zaraz po porodzie,
- zwiększeniu zawartości białka w mleku,
- poprawy ogólnej kondycji bydła,
- poprawy walorów smakowych paszy,
- zapobiegnięcia wysychania i zamarzania paszy,
- podniesienia jej strawności i ubogaceniu o dodatkowe składniki pokarmowe,
- zmniejszeniu deficytów kalorycznych (ujemnego bilansu energetycznego).
Kupując glicerynę specjalnego przeznaczenia potwierdzasz, że zapoznałeś się z wytycznymi weterynarza odnośnie jej stosowania. Stosowanie gliceryny paszowej na własną rękę, może bowiem przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.
Czy wiesz, że?
Gliceryna ujrzała światło dzienne właściwie przez przypadek. W 1779 roku szwedzki chemik niejaki Carl Wilhelm Scheele odkrył, że przy pomocy zasady można wytrącić z tłuszczu nową substancję o słodkim posmaku, którą nazwał ''słodką zasadą tłuszczu''. Odkrycie to nie wywołało jednak większego poruszenia. 87 lat później inny szwedzki naukowiec mianowicie Alfred Nobel zmieszał glicerynę z ziemią okrzemkową, uzyskując najbardziej znany na świecie materiał wybuchowy, czyli dynamit. To odkrycie na zawsze odmieniło losy gliceryny...